#DziewczynyDająRadę
Dziewczyny dają radę

Sytuacja, w której nagle się znaleźliśmy zaskoczyła nas wszystkich. Nikt nie był na nią przygotowany. Z dnia na dzień zostaliśmy zamknięci w domach, do których część z nas musiała przenieść swoją pracę. Inni stracili możliwość zarabiania na tym, co jeszcze chwilę wcześniej przynosiło dochody.

Nie możemy zmienić otaczającej nas rzeczywistości, staramy się w niej odnaleźć, dostosować. Udaje nam się to z różnym skutkiem. Jedno jest pewne, żeby przetrwać ten trudny czas powinniśmy trzymać się razem, pomagać sobie nawzajem, być dla siebie oparciem.

Jako że od zawsze inspiracją dla marki fADD była kobieca siła, odwaga i niezależność, w idei wzajemnego wspierania się kobiet zrodził się pomysł akcji #DziewczynyDająRadę. W ramach tej akcji zaprosiliśmy 11 inspirujących nas kobiet, z różnych branży i w różnych sytuacjach zawodowych, które opowiedziały nam o tym,  jak radzą sobie w czasie powszechnej izolacji i przymusowej pracy zdalnej, a według nas robią to na prawdę dobrze.

Iza jest uznanym kosmetologiem w kraju i zagranicą, prowadzi wykłady, szkolenia. W momencie, kiedy została zmuszona aby zawiesić działalność swoich dwóch salonów kosmetycznych, podobnie jak jej koleżanki i koledzy z branży beauty, wykorzystała swój autorytet, organizując zbiórkę środków do ochrony i dezynfekcji w swoim środowisku zawodowym. Wszystkie rzeczy ze zbiórki trafiły do potrzebujących szpitali.

Karolina w przeciągu tygodnia zorganizowała targi online dla branży dziecięcej na szeroką skalę, które cieszyły się dużym powodzeniem wśród wystawców i odwiedzających i przyniosły bardzo pozytywny feedback.

Kasia wykorzystując wyłącznie zasoby swojej szkoły językowej przeniosła całkowicie jej działalność online. Podobnie jak Iza, dziewczyny prowadzą teraz swoje zajęcia na żywo w sieci.

Pozostałe uczestniczki akcji #DziewczynyDająRadę nadrabiają zaległości, dzielą się bezpłatnie swoją wiedzą, swoimi pasjami w social mediach, szukają dla siebie nowych dróg, naprawdę dają radę.

Składamy na Wasze ręce wywiady z 11 inspirującymi kobietami, które opowiedziały nam o tym, jak obecna sytuacja wpłynęła na ich życie zawodowe. Zdradziły nam swoje sposoby na organizację pracy w nowych warunkach, motywowanie się do działania i ładowanie baterii. Dziewczyny nie ukrywają, że czasami bywa ciężko ale też podpowiadają nam jak znaleźć pozytywy w tej trudnej sytuacji. Wyciągają też wnioski z tak nieoczekiwanego zwrotu akcji i próbują prognozować przyszłość. Mamy nadzieję, że czytając ich odpowiedzi znajdziecie swój sposób na odnalezienie się w nowej rzeczywistości, zainspirujecie do działania, wpadniecie na rozwiązania problemów, z którymi zmagamy się wszyscy w obliczu pandemii. Gorąco Was też zachęcamy, żebyście przyłączyły się do naszej akcji wzajemnego wspierania się kobiet, podzieliły swoimi sposobami na chandrę, na poprawę kiepskiego nastroju, pochwaliły pomysłami na odnalezienie się w nowej rzeczywistości, czy też sposobami na rozwiązywanie pojawiających się problemów. Inspirujmy się na wzajem, pomagajmy sobie, motywujmy, pocieszajmy, dodawajmy sobie siły i odwagi.

#DziewczynyDająRadę

Izabela Załęska

Izabela Załęska – Dr n. med., Ekspert Kosmetologii, nauczycielka akademicka, szkoleniowiec, redaktor naczelna w piśmie Aestetic Beauty, prowadzi dwa gabinety kosmetologii estetycznej

“Jutro jest zawsze dla mnie najlepszą motywacją”

“Musimy szukać nowych rozwiązań, bo nasz świat się zmienia. Nasz powrót do miejsca pracy będzie powrotem do innej rzeczywistości.”

Czytaj więcej

Karolina Koziejowska

Karolina Koziejowska – PRowiec z dziesięcioletnim doświadczeniem, właścicielka agencja komunikacji zintegrowanej Way to Say, redaktor naczelna dziecięcego portalu modowego kiddostyle.pl

“Trzeba działać szybko i zdecydowanie – nie myśleć o szansach, które przepadły, lecz szukać możliwości, które możemy wykorzystać lub po prostu je sobie stworzyć. Znajdźcie nową drogę do swoich klientów. ”

“Nic mi tak nie dodaje skrzydeł, jak realizacja ciekawych projektów i obserwowanie ich efektów.”

Czytaj więcej

Barbara Kruk – Trend Reasercher w firmie Mohito, właścicelka sklepu online Bellacosestore.com , na swoim Instagramie dzieli się obszerną wiedzą na temat trendów oraz branży mody

“Staram się znajdywać sobie zajęcia, które pomogą nie tylko mi, a także innym w tym ciężkim czasie.”

“To jest właśnie czas na naukę o rzeczach, na które wcześniej nie mieliśmy czasu. Może akurat znajdziemy nowy pomysł na siebie? Zmienimy swoją ścieżkę kariery, odkryjemy w sobie nowy talent.”

Czytaj więcej

Katarzyna Głąb – pod własną marką Po Sukces Na Szpilkach wspiera przedsiębiorcze kobiety w tym, by skuteczniej rozwijały swoje biznesy, dzięki odpowiednio dobranym działaniom online.

“Uważam, że wzajemne wsparcie jest teraz kluczowe”

“Dzielę się własną wiedzą i doświadczeniem … – pomagam tam, gdzie mogę pomóc”

Czytaj więcej

Angelika Muchowska

Angelika Muchowska – tłumaczka języka angielskiego, moderatorka, prezenterka, właścicielka agencji wizerunku AM Brand

“Uważam, że teraz powinniśmy jeszcze mocniej skupiać się nad rzeczami, które sprawiają nam radość. ”

“wyłączenie trybu perfekcji, …, w tym okresie ostatnie czego potrzebujemy, to gorsze samopoczucie wynikające z niezrealizowanych obowiązków czy planów”

Czytaj więcej

Megi Rychlik – projektantka ubioru w jednej z popularnych sieciówek dla dzieci, producentka sesji zdjęciowych zarówno modowych jak i produktowych, stylistka ubioru, stylistka produktu, pasjonatka gotowania

“Teraz warto myśleć nad planem B, jak mogę przekształcić mój biznes, albo moje kwalifikacje, gdy mój zarobek będzie zagrożony.”

“Patenty na dobry nastrój? Oczywiście dobre jedzenie, muzyka i świeże kwiaty, które zawsze towarzyszą mi w pracy.”

Czytaj więcej

Katarzyna Murphy – prowadzi szkołę językową Academy of Language

“Nie mogę na ten moment zmienić rzeczywistości więc staram się w niej odnaleźć i przetrwać. Oceniam zasoby, które mamy, adaptuję nasz model pracy do nowych warunków, myślę o nowych możliwościach. Niczego nie wykluczam.”

“Zawsze w sytuacjach kryzysowych wiem, że muszę zadbać o swój organizm.”

Czytaj więcej

Natalia Konieczna – fotografka ślubna i lifestylowa

“Media społecznościowe dają dużo możliwości, dlatego mnóstwo czasu spędzam na rozmowach z osobami z branży. Dzielimy się swoimi spostrzeżeniami, wspieramy się i motywujemy.”

“domowa kwarantanna to kolejne wyzwanie”

Czytaj więcej

Wero Wysoczyńska – prowadzi własną firmę Fashion Victim Industry, w której zajmuje się stylizacją, kostiumografią i wizażem sesji zdjęciowych i produkcji filmowych, jest wykładowcą w szkole wizażu i stylizacji

“z każdym dniem jestem coraz bardziej głodna kolejnych sesji. Zapisuję pomysły, zdjęcia. Zbieram inspiracje do kolejnych projektów.”

“Myślę, że to ludzkie mieć gorsze dni, więc daję sobie przestrzeń także na to.

Czytaj więcej

Dagmara Kokoszka-Lassota – prowadzi własną firmę, tworząc strategie marketingowe oraz działania reklamowe w mediach społecznościowych

“zrobiłam sobie całą tablicę motywacyjną z różnymi hasłami w stylu “Jesteś wielka!” “Dasz radę!” – i po kilka razy dziennie na nią spoglądam. To naprawdę dużo mi daje.”

“Na początku miałam wielki zryw w stylu: musisz wycisnąć ten czas na maksa. … teraz po prostu robię tyle, na ile wystarcza mi sił i chęci”

Czytaj więcej

Kasia Bigos

Kasia Bigos – trenerka, szkoleniowiec w branży fitness, właścicielka dwóch firm zajmujących się szkoleniami i wyjazdami sportowymi

“Im więcej w nas lęku i strachu, tym gorzej się czujemy, bo takie zdarzenia przychodzą. Im więcej w nas wiary, nadziei i pozytywnego podejścia do życia, tym pomyślniej wszystko się układa.”


“Szukajcie okien kiedy ktoś zamyka drzwi. Zawsze się znajdzie jakieś otwarte a w raz z nim jakieś nowe możliwości.”

Czytaj więcej

Zostaw Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.
Zapoznałem się i akceptuję postanowienia Polityki prywatności

GÓRA

X
ZAPISZ SIĘ
NEWSLETTER
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłki newslettera